Решітки (грати) на вікна своїми руками

Віконні грати сьогодні користуються великою популярністю, оскільки забезпечують надійний захист від протиправного проникнення до приміщення. Багато хто намагається виготовити їх власноруч, щоб зекономити на придбанні готових. Далі ми розглянемо, як зробити грати на вікно власноруч, щоб отримати надійну і стильну конструкцію. А якщо ви не бажаєте робити це своїми руками, завжди можна придбати якісні віконні решітки у найкращого в Україні виробника захисних конструкцій – компанії «Шик Метал».

Власноруч можна виготовити не тільки прості віконні грати, але і досить складні конструкції, які будуть органічно поєднуватися за фасадом та мати привабливий зовнішній вигляд.

Прості та розсувні грати

Найбільш простий спосіб – виготовити звичайні решітки. Мається на увазі арматура, яка монтується безпосередньо в віконні отвори, до якої, в свою чергу, кріпляться прутки. Для декорування останніх можна використовувати різноманітні ковані елементи: піки, кошики або вензелі.

Дивіться рисунок решіток на вікна, ось такий вигляд має готова конструкція. Такі грати неважко зробити своїми руками.

s1

Це не дуже важка конструкція. Вона не тільки захищає вікно від зловмисників, але і надає його зовнішньому вигляду більшої естетичності.

Для виготовлення подібної конструкції необхідні схеми. В якості матеріалів використовуються металеві смуги і прути. Важливо витримати правильний розмір гратів на вікна. Для цього потрібно провести виміри вікна, після чого зробити відповідні креслення.

Так, як більшість віконних прорізів виконані в стандартних розмірах, можна скористатися вже готовими схемами. При необхідності їх можна скорегувати та підставити свої розміри. На зображенні нижче представлені приклади таких схем. Для виготовлення грат, необхідно зігнути прутки, або скласти їх у необхідній конфігурації і зварити між собою.

s2

Щоб конструкція знаходилася в середині і не виступала назовні, слід виготовити підходящий каркас.

В процесі підготовки схеми контролюйте не тільки правильність розмірів, але й площу порожнеч між прутками. Вони не повинні бути занадто великими, оскільки це значно зменшує захисні властивості.

Так можна зробити найпростішу решітку на вікно. На відео нижче ви можете подивитися весь процес виготовлення детально.

Якщо вам не вдається зробити грати власноруч, відсутні необхідні матеріали чи інструмент, звертайтеся до компанії «Шик Метал». Виробник пропонує багатий вибір якісних решіток різноманітних форм і конфігурацій.

Після зварення прутків рекомендується додати різноманітні декоративні елементи. Завдяки цьому конструкція буде виглядати більш естетично. Точки зварювання можна закрити за допомогою обтискачів. Це також важливо для зовнішнього вигляду решітки.

Декоративні елементи, скоріш за все, доведеться купувати, оскільки виробити їх самостійно дуже важко. Вони виготовляються способом холодного кування, що потребує відповідних навичок та наявності спеціального устаткування.

Виконувати декорування грат необов’язково. Якщо, перш за все, для вас важлива безпека, конструкцію можна використовувати і в такому вигляді. А якщо ви плануєте встановлювати решітки на дачі, тоді зовнішній вигляд взагалі може бути неважливим.

Якщо ж декорування обов’язкове, необхідні деталі можна придбати або замовити відповідним спеціалістам. В такому випадку ще краще буде купити готові решітки с декоративними елементами у компанії «Шик Метал». Виробник пропонує найдоступніші в Україні ціни на захисні грати. Розсувні грати зробити значно важче, але така можливість є. На деяких етапах робота буде аналогічною попередньому випадку. Основна складність і проблема для багатьох – це виготовлення механічної частини грат.

Необхідно зробити так, щоб кожна секція грат не тільки складалася, але і могла переміщатися, в разі необхідності. Конструкція таких захисних грат включає два основник компонента: рама і сама решітка. Рама виконує функцію направляючої, а також виступає каркасом, на якому тримається вся конструкція. Частини решітки в даному випадку діляться на секції. Вони повинні з’єднуватися, але зі збереженням можливості безперешкодного руху.

Для забезпечення пересування конструкцію требо обладнати роликовим механізмом. Щоб виготовити механізм грат, необхідні дві пластини, що будуть фіксуватися між прутками. В цих пластинах треба зробити отвори на обох кінцях та посередині. Після цього деталі треба з’єднати спеціальними заклепками. В центрі необхідно встановити вертикальну стійку. Вона має бути присутньою на всіх трьох комплектуючих механізму. Кріплення пластин необхідно виконувати, коли вони перебувають у розсунутому положенні.

Ось так може виглядати конструкція розсувних решіток:

s3

Далі необхідно виконати з’єднання крайніх пластин, використовуючи заклепки. На краях стулок треба встановити підшипники з напрямними. Це забезпечить рухомість конструкції.

В кінці слід встановити механізм замикання. В якості останнього може виступати замок або простий шпінгалет.

Виготовити власноруч таку решітку досить складно. Вам будуть необхідні детальні схеми та фотографії елементів системи. Процес потребує багато зусиль та часу. Тому, значно раціональніше буде купити готовий варіант. Компанія «Шик Метал» пропонує різноманітні розсувні грати з надійними механічними вузлами.

Встановлення решітки

Дуже важливо правильно встановити готову решітку. Є два варіанти монтажу: з’єднати грати з торцями віконного прорізу, або встановити їх зверх отвору.

Якщо будівля зведена з цегли або бетону, перш ніж виконувати монтаж, необхідно встановити підходящі металеві штирі в отвір вікна. Важливо, щоб вони на декілька сантиметрів виступали над отвором. Решітку необхідно прикріпити до кінців металевих штирів.

При монтажі на дерев’яні будинки слід використовувати спеціальні вушка. Вони мають відповідні отвори, що дозволяють закріпити решітку шурупами.

Якщо решітка виготовлена для встановлення в заміських чи дачних будинках, споруджених з брусу, її можна монтувати внакладку. Для цього у відповідних точках треба зробити спеціальні отвори. Щоб грати трималися міцніше, їх слід закріпити за допомогою наскрізних болтів. Це найоптимальніший варіант фіксації, забезпечує надійне кріплення. Але він підходить виключно для будинків с достатньою товщиною стін. Якщо не дотриматися цього правила, стіни можуть не витримати високе навантаження.

Решітки можуть монтуватися й іншими способами. Перш за все необхідно розмітити раму і визначити в яких точках буде виконуватися кріплення. Далі в цих точках слід просвердлити отвори (найзручніше це робити за допомогою перфоратора). Потім необхідно встановити стрижні, при цьому починати слід з нижньої частини і рухатися в гору.

Далі необхідно приварити грати. Це найбільш надійний спосіб кріплення. Приварена решітка гарантовано не відпаде. Даний метод підходить для встановлення, як звичайних, так і розсувних конструкцій. При наявності петель на розсувних гратах, необхідно виконувати монтаж вкрай обережно, оскільки їх можна ненароком пошкодити. Якщо ж вони все ж таки пошкодяться, конструкція не зможе відкриватися, і стане звичайною решіткою.

Власноруч легше всього встановити знімну решітку (вона кріпиться на спеціальні гачки). Але такий метод можна використовувати тільки, якщо конструкція має незначну вагу. Більш того, такі грати не забезпечують ефективний захист, оскільки їх легко зняти.

Найнадійнішими будуть грати, які вмонтовані зсередини приміщення. Подібні конструкції досить часто застосовуються для забезпечення безпеки офісів і адміністративних будівель. Проникнути до такого об’єкту дуже складно. Але і самостійний монтаж буде виконати нелегко. Процес потребує переробки віконних укосів, оскільки при встановленні неможливо уникнути їх пошкодження. Це приводить до значних фінансових затрат, потребує більше часу та зусиль. Тому буде краще звернутися до компанії «Шик Метал», яка не тільки пропонує найкращі решітки, але і виконає всі монтажні роботи без пошкодження інтер’єру, без будівельних порохів та сміття. Співробітники компанії надійно та професійно встановлять віконні грати.

Фінішна обробка

Після встановлення необхідно обов’язково виконати фінішну обробку, мінімально – пофарбувати. Рекомендується здійснити обробку антисептичним засобом, щоб захистити сталь від корозії.

s7

Размещено в Корисне.